Neden Star of Bosphorus?

Verimlilik

Neden Star of Bosphorus?

Kanıtlanmış en son soğutma ve güç dağıtım teknolojilerini kullanan Star of Bosphorus Veri Merkezi; ortalama yıllık 1.30 veya daha az PUE sunmamızı sağlayarak en yüksek verimliliğe ulaşacak şekilde tasarlanıyor ve faaliyet gösteriyor. Yenilikçi veri merkezi tasarımımız, pazardaki rakiplerimizin bir adım önünde olmamızı sağlıyor.

Star of Bosphorus Veri Merkezi iki ayrı binada yer alan 4 adet veri merkezi modülü ile ölçeklenebilir bir tasarıma sahiptir. Her bir modül 2 adet veri holü içeriyor; her veri merkezi holü; güç, soğutma, yangın önleme ve fiziki güvenlik sistemleri ile kendi altyapısı dahilinde faaliyet gösteriyor. Bu modüler yapı sayesinde her bir modülün kendi içinde etkin bir şekilde çalışması sağlanıyor ve sınıfının en iyisi donanımların entegre şekilde kullanımı ile maksimum verimlilik garanti ediliyor.

Star of Bosphorus, uygun ortam şartlarında yalnızca freecooling yaparak veri merkezinin soğutma ihtiyacını karşılıyor. Bu da veri merkezleri için oldukça önem arz eden kabinetlerin soğutulması konusunda ciddi oranda enerji tasarrufu sağlıyor.