Neden Star of Bosphorus?

Kalite Standartları

Neden Star of Bosphorus?

Yüksek kalite; bağlantımızdan güvenliğimize ve ortak kullanım alanlarımıza kadar Star of Bosphorus’un tüm faaliyetlerinin merkezinde yer almaktadır. Dolayısıyla Star of Bosphorus endüstri sertifikasyonunu oldukça ciddiye almaktadır. Aldığımız ve sürekliliğini sağladığımız lider endüstri ödülleri ve akreditasyonları, Star of Bosphorus’u IT ekipmanlarını yerleştirmek isteyen müşterilerimiz için güvenilir bir opsiyon haline getirmektedir.

Endüstri Standartları Akreditasyonları:

TIER III Uptime Institute

Star of Bosphorus; veri merkezi performansının ve verimliliğinin iyileştirilmesi konusunda uluslararası düzeyde kabul edilen bir otorite olan Uptime Institute’un Tier III Tasarım ve Tesis Sertifikasyonu’na sahiptir. Uptime Institute eş zamanlı sürdürülebilir tasarımı ve operasyonel standartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmaları ile Star of Bosphorus Veri Merkezi’ni prestijli sertifikasyonu ile ödüllendirmiştir. Tier III aynı zamanda sürdürülebilir bir veri merkezi operasyonunu garanti etmektedir: veri merkezinin güç, soğutma ve enerji dağıtım bileşenlerinden birinin arızalanması durumunda, geriye kalan diğer bileşenler sorunsuz bir şekilde tüm yükü desteklemeye devam edebilmektedir.

Uptime Institute website

LEED Sertifikasyonu

Star of Bosphorus, dünyaca tanınmış LEED Veri Merkezi sertifikasıyla çevre koruma standartlarına uyumluluk gösterdiğini açıkça ortaya koyuyor. US Green Building Council tarafından geliştirilen LEED sertifikası yeşil binaları tasarım, inşa, işletme ve süreklilik açısından değerlendiyor. Veri merkezleri için gittikçe önem kazanmaya başlayan LEED sertifikası veri merkezlerini daha sürdürülebilir kılıyor. Çevresel sorumluluk sahibi bir veri merkezi olduğunu gösteren Star of Bosphorus, tüm ekipman ve çevre güvenliğini sağlayan sistemleriyle LEED sertifikasına sahip bir veri merkezi olarak dikkat çekiyor.

Doğa ve çevre koruması dikkate alınarak tasarlanan mekanik sistemlerle donatılmış Star of Bosphorus, yüzde 10 daha az aktif soğutma kullanımı ile güç tasarrufu ve karbon ayak izi optimizasyonu sağlarken, aküsüz tasarıma sahip dinamik Dizel Rotary UPS’ler (DRUPS) sayesinde çevreci operasyonlara imza atıyor.

ISO

ISO; uluslararası standartlar geliştiren ve yayınlayan dünyanın en büyük kuruluşudur. ISO sertifikasyonu; sektörümüzde en kapsamlı şekilde kabul edilen sertifikasyon olup; kalite, emniyet, güvenlik, çevre ve enerji yönetim standartlarını uygulamak suretiyle müşterilerimizin spesifikasyonlarını karşılayan ve aşan ürün ve hizmetler sunmamızı mümkün kılmaktadır.

Mevcut ISO sertifikasyonlarımız:

ISO 27001:2013, 20000-1:2011, ISO 9001-2011, ISO 9001:2008, PCI DSS

Sağlık ve Güvenlik Politikası

Star of Bosphorus; tüm personelimizin, ziyaretçilerimizin ve yüklenicilerimizin emniyetli ve sağlıklı bir şekilde çalışabilecekleri bir ortam sağlamanın zaruri olduğuna inanmaktadır. Bu amaçla tüm tesislerimizi emniyetli çalışma ve dinlenme alanlarına sahip olacak şekilde düzenliyoruz.

Bilgi Dökümanları için tıklayınız.