Neden Star of Bosphorus?

Güvenlik

Neden Star of Bosphorus?

Şirketler için en değerli varlıkları olan verilerini ve iş sürekliliğini emanet ettikleri veri merkezinin sağladığı güvenlik standartları ve yasal uyumluluk, dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor.

Star of Bosphorus, tüm ekipman, ekip ve çevre güvenliğini sağlayan sistemlere sahip bir veri merkezi olma niteliği taşıyor. Soğutma ekipmanları, jeneratör, yakıt tankları ve erişim sağlayıcı ekipmanların güvenli yerleşimi; otopark, yükleme rampaları, bina girişleri dâhil tüm ortak kullanım alanlarında 7/24 video izleme ve otomatik, gazlı yangın söndürme sistemiyle Star of Bosphorus üst seviyede güvenlik sağlıyor.

Veri merkezi 100 yıldır sel felaketi yaşanmamış, fay hattı üzerinde olmayan, erozyon riski taşımayan, baraj ya da büyük su deposuna yakın olmayan, bir deprem sırasında yıkılma riski olan yüksek binalardan, kimyasal tehlikesi olan tesis ve binalardan uzak, güvenli bir arazide yer alıyor. Yüksek suç oranı olmayan, tehlike oluşturabilecek askeri tesis, havaalanı, nükleer tesis, yabancı elçilikler gibi tesislerden en az 1 km. uzaklıkta konumlanıyor.

Müşterilerimizin BT ekipmanlarının fiziksel güvenliği bizim önceliğimizdir. En sofistike BT iş süreçlerine sahip işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için planlı çalışmaların yanı sıra özel kontrollerin değerini biliyoruz. Bu nedenle veri merkezi ile bağlantılı tesisler ve veri alanları (data hall) fiziksel olarak ayrı konumlanıyor. Veri merkezinde tesislere erişimi yönetmek için çift faktörlü, ağırlık ölçümlü kimlik doğrulama ve biyometrik kontroller uygulanıyor.