Neden Star of Bosphorus?

Çevre Dostu Operasyon

Neden Star of Bosphorus?

Veri merkezinin sağladığı güvenlik standartları, yasal uyumluluk ve çevre bilinci açısından sunduğu çevre standartları, veri merkezi seçiminde öne çıkan unsurlar arasında yer alıyor.

US Green Building Council tarafından geliştirilen LEED sertifikası yeşil binaları tasarım, inşa, işletme ve süreklilik açısından değerlendiren bir derecelendirme sistemi olarak tüm dünyada kabul görüyor. Daha düşük işletme maliyetine sahip olan LEED sertifikalı binalar, enerji ve su  maliyetini yüzde 40’a kadar azaltıyor. Binanın verimliliğini artırmak için LEED kullanmak, yeni işler yaratmak, gelişen teknolojilere yatırım yapmak için ekstra kaynak yaratıyor.

Star of Bosphorus tüm ekipman, ekip ve çevre güvenliğini sağlayan, LEED sertifikalı çevresel sorumluluk sahibi bir veri merkezidir. Doğa ve çevre koruması dikkate alınarak tasarlanan mekanik sistemlerle donatılan Star of Bosphorus, aktif soğutma kullanımında %10’luk azalma ile güç tasarrufu ve karbon ayak izi optimizasyonu sağlarken, aküsüz tasarıma sahip dinamik Dizel Rotary UPS'ler (DRUPS) sayesinde çevreci operasyonlara imza atıyor.

Leed Sertifikasyonu Bilgi Dökümanı için tıklayınız.